İSTEK Uluğbey Okulları

1.SAĞLIK
Öğrencilerimizin sağlığı tüm okullarımızda dikkatle izlenir, fiziksel gelişim ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi kayıt altına alınır. Düzenli ilaç kullanması gereken öğrencilerimizin ilaç saatleri dikkatle takip edilir ve ilaçlarını doğru bir şekilde, aksatmadan kullanmaları sağlanır. Okulumuzda acil bir durumda ilk müdahaleyi yapabilecek şekilde donatılmış revir bulunur. Sağlık birimimizde Çocuk Cerrahı Doc. doktorumuz ve okul hemşireleri görev yapar. Hastane müdahalesi gerektiren çok acil durumlarda öğrenci gecikmeksizin hemşire gözetiminde en yakın hastaneye götürülür ve velisine derhal haber verilir.

Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Diş ve Göz Hastaneleri’nden uzman doktorlar okullarımızda düzenli taramalar yapar. Öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik, sağlıkla ilgili konularda seminer ve bilgilendirme çalışmaları da yine Yeditepe Üniversitesi Hastanesi uzman doktorları tarafından verilir.

 

2.GÜVENLİK
Güvenlik ileri teknolojilerle desteklenerek, uzman ve yetkin personel tarafından sağlanır. Tüm kampüsümüzde gündüz ve gece güvenliğini sağlayan “özel güvenlik birimi” yer alır. Okulumuzda güvenlik için güçlü bir teknik donanım ve yüksek güvenlik standartları kullanılır. Tüm giriş çıkışlar bilgisayar ortamında kaydedilir. Kampüslerimiz ve çevreleri dahili ve harici güvenlik kameraları ile izlenerek tüm gün görüntü kontrolü ve kaydı yapılır.
 

3.KIYAFET
Öğrenci kıyafetleri Türkiye'nin önde gelen okul kıyafetleri üretici tekstil firmalarına, üst giyim kumaşları %100 pamuk hijyenik ve terin dışarı atılmasını sağlayan özel kumaşlardan ürettirilir.

Kıyafetlerimiz kanserojen madde içermeyen, azottan arındırılmış, organik boyayla boyanmış, nefes alan giysilerdir. Alt giyim kumaşları pantolon, etek vs. ise daha dayanıklı olması açısından %30 polyester %70 pamuk olarak İSTEK Özel Konseptiyle ürettirilir. Üretimde kullanılan kumaşların tamamı onaylı laboratuvarlarda fiziksel ve kimyasal testlerden geçmektedir.

Kıyafetlerin dayanıklılığının artması için yıkama talimatlarına uyularak ve uygun deterjan kullanılarak yıkanması ürünün daha uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır. Okul kıyafetlerinde yapılan çeşitli kalıp çalışmalarıyla her yaş grubuna hitap eden ölçü seçenekleri mevcuttur. Ürünlerimiz İSTEK öğrencilerine özel olarak imal edilir. 

İSTEK ürünlerinin satıldığı mağazalarımız, öğrenci ve velilerimize zaman kazandırmak ve tüm okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, 11 ay hafta içi 5 gün 08.30. – 17:00 saatleri arasında hizmet verir.

 

4.ULAŞIM
Ulaşım hizmeti grup şirketlerimizden İSTEK Servis A.Ş. tarafından sağlanır. Ulaşımda güvenlik ve trafik kurallarına uyum kesin bir standart olarak yer alır. Öğrencilerimiz evlerinin önünden alınarak okul çıkışında yine evlerine bırakılırlar. Servis araçlarımızda; öğrencilerimizin kesinlikle emniyet kemerlerini takmaları sağlanır. Anaokulu, ilköğretim 1. kademe öğrencilerine servis hosteslerimiz eşlik eder. Servislerimizde trafik kurallarına ve hız limitlerine kesinlikle uyulur. Araçların güvenliği ve kontrolü kurumumuzun garantisi altında bulunur.

Servis Bölümü Sorumlusu: Şahin ŞİMŞEK
Tel: 488 13 08 Dahili (1848)

 

5.YEMEK+KANTİN
Sağlıklı beslenme en özen gösterdiğimiz konuların başında gelir. Çocuklarımızın hijyenik koşullarda, uygun kalorilerle ve dengeli olarak beslenmeleri bizim için büyük önem taşır. Menülerimiz çocukların yaş özellikleri göz önünde bulundurularak sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün şeklinde verilir. Yemekler, kampüslerimizde kurulan hijyen koşullarına maksimum dikkat gösterilen yemekhanelerimizde üretilmektedir.

 

6.KIRTASİYE
Okulumuzda hizmet veren kırtasiye bölümü ihtiyaç duyulan ürünlerin tedarik ve satışından sorumludur. Ürün çeşitlerimiz, yasal düzenlemelere ve kalite standartlarına uygun üretim yapan yetkili firmalardan temin edilir. İnsan sağlığına zararlı kırtasiye ürünleri, mağazalarımızda kesinlikle bulundurulmaz.